BerryTech 2025 już 27 lipca! Jak zarejestrować się na wydarzenie?

5 godzin temu

Przed nami VIII edycja BerryTech

W dniu 27 lipca 2025 roku (niedziela) odbędzie się VIII edycja Warsztatów Technologii Jagodowej BerryTech 2025. Wydarzenie co roku przyciąga plantatorów z całego kraju i bez wątpienia tak samo będzie również w tym roku. Fachowa wiedza, praktyczne wskazówki i dyskusje w gronie profesjonalistów – tak w uproszczeniu można opisać BerryTech. Na kolejną edycję serdecznie zapraszają organizatorzy, czyli zespół Doradcy Jagodowego i Boryna wraz z Partnerami Strategicznymi: firmami Osadkowski SA oraz Cosmocel. Współorganizatorem merytorycznym jest Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Patronem Medialnym wydarzenia jest portal www.sad24.pl.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale po wcześniejszej rejestracji, której można dokonać: TUTAJ

Dwie części spotkania

Sesja wykładowa – Dworek Marzenie, Przyborowice Górne 5, 09-142 Załuski.

Blok będzie poświęcony wybranym zagadnieniom nawożenia, ochrony i biostymulacji gatunków jagodowych. jeżeli chodzi o program tej części, będą dominowały tematy związane z uprawą truskawki. Niemniej na BerryTech2025 oczywiście nie zabraknie wykładów poświęconych pozostałym gatunkom jagodowym.

Ponadto eksperci jak co roku poruszą tematy rynkowe oraz omówią krajowe i globalne trendy w przypadku poszczególnych gatunków. Nie zabraknie także dyskusji o kosztach produkcji i rentowności. Podsumowując, prelekcje ekspertów i kuluarowe rozmowy z pewnością dadzą uczestnikom potężną dawkę fachowej wiedzy oraz praktycznych wskazówek odnośnie każdego z gatunków jagodowych. Każdy plantator tego dnia znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od teorii, a kończąc na szerokim spojrzeniu na europejskie trendy w doborze odmian i handlu.

Sesja warsztatowa – Stacja Badawczo Doświadczalna firmy Boryna, Stare Olszyny 9, 09-142 Załuski.

W drugiej części wydarzenia, organizatorzy i eksperci pochylą się nad praktycznymi aspektami. Skupią się na dyskusji nad technologią uprawy truskawki tradycyjnej i powtarzającej (w tym odmian Hademar, Florice i Lady Emma), maliny (w tym odmian Malajka, Baridi, Husaria, i Remotion) i jeżyny w gruncie oraz w podłożach (m.in. odmian Sweet Royalla i Glorniwa).

Równocześnie nie oznacza to, iż będą to jedyne tematy poruszone przez doradców. Jak co roku, ze strony przybyłych uczestników padnie z pewnością wiele pytań i nie pozostaną one bez odpowiedzi. Organizatorzy są otwarci na rzeczowe dyskusje o tradycyjnej i tunelowej uprawie gatunków jagodowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale po wcześniejszej rejestracji, której można dokonać: TUTAJ

Szczegółowy plan BerryTech 202

Sesja wykładowa:

8:00-9:40 – Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk partnerów BerryTech2025 oraz dyskusje w kręgu plantatorów.

9:40-9:50 – Oficjalne otwarcie BerryTech 2025 – dr hab. Zbigniew Jarosz, Albert Zwierzyński (Doradca Jagodowy), Adam Borzęcki (Boryna), Artur Śliz (Osadkowski) oraz Paweł Kloc (Cosmocel).

9:50- 10:10 – Jak nie popełnić błędu przy zakładaniu nowych nasadzeń truskawki na kolejny sezon. Albert Zwierzyński (Doradca Jagodowy).

10:10-10:50 Rozwiązania wspierające ukorzenianie się roślin oraz inicjację pąków w trudnych okresach wysokich temperatur. Eugenio Ruiz Morante (Cosmocel, Hiszpania) oraz Marcin Oleszczak (Bioagris).

10:50-11:30 Budowa samoodporności roślin na różne rodzaje stresów poprzez fertygację. Bram van Hal (Haifa Holandia) oraz Marek Łada (Haifa Polska).

11:30-11:50 „30 ton plonu handlowego truskawki z hektara”: technologia krok po kroku. Jarosław Barszczewski (Calfert).

11:50-12:00 Idealny dobór odmian na przyszły sezon: ranking wśród plantatorów i doradców.

12:00-12:30 Czy uprawy jagodowe w Maroko zagrożą Polskim plantatorom? Hassan Bouguiri (Agrivivos Maroko) i Ali Lachguer (Agrivance Consulting Maroko) oraz Jarosław Barszczewski (Calfert).

12:30-13:00 Pozbiorcze zwalczanie szkodników, klucz do sukcesu w kolejnym sezonie. Paweł Jesiotr (Certis-Belchim) oraz Justyna Wasiak (SumiAgro).

13:00-13:10 Wielokierunkowa efektywność AgroEca w technologii jagodowej. Mirosław Maziarka (Agro Smart Lab).

13:10- 13:30 Jak zatrzymać antraknozę? Dr hab. Zbigniew Jarosz (Doradca Jagodowy).

13:30 – 14:30 PRZERWA OBIADOWA

Warsztaty praktyczne

14:30- 15:30 Przejazd do Stacji Badawczo Rozwojowej Boryna (Olszyny Stare 9, 09-142 Załuski).

15:30-17:30 Dyskusja nad innowacjami w technologii uprawy truskawki, maliny i jeżyny:

– przygotowanie gleby, stymulacja dokorzeniowa i nawożenie przy zakładaniu nowych nasadzeń,

– pokazy warsztatowe maszyn oraz techniki oceny stresu oksydacyjnego,

– innowacje w ochronie chemicznej i biologicznej gatunków jagodowych,

– przydatność nowych odmian i daszków w uprawie maliny deserowej

17:30-17:50 Dyskusja nad problemami agrotechnicznymi zgłaszanymi przez plantatorów.

17:50-18:00 Podsumowanie i Zakończenie BerryTech2025.

Idź do oryginalnego materiału