Jest nowy prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Rada nadzorcza zdecydowała

1 miesiąc temu
Zdjęcie: INTERIA.PL


Prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju został Piotr Matczuk, a wiceprezesem ds. finansów i rozwoju Mariusz Jaszczyk. Z kolei Mikołaj Raczyński będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. inwestycji – wynika z komunikatu PFR, który został opublikowany w środę wieczorem. Rada Nadzorcza zakończyła bez rozstrzygnięcia postępowanie na funkcję wiceprezesa ds. programów rozwojowych.


Nowa kadencja Zarządu rozpocznie się w dniu następującym po dniu odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe PFR S.A. za rok obrotowy 2023.
Pierwszy konkurs z początku grudnia ub. roku nie wyłonił nowego prezesa (nikt się nie zgłosił). Kolejny konkurs trwa od marca (był już dwa razy przedłużany). W kwietniu br. zmieniono też skład rady nadzorczej PFR. Wcześniej prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju był Paweł Borys, który pełnił tę funkcję do marca tego roku.


"Gratulacje dla Piotra Matczuka nominacji na prezesa zarządu oraz @MikRaczynski i Mariuszowi Jaszczykowi powołania na wiceprezesów @Grupa_PFR. Bardzo profesjonalny zespół, któremu życzę wizji, skuteczności, asertywności niezbędnej w tej roli i wielu sukcesów. Piotr Matczuk jako wieloletni dyrektor IFC w z pewnością świetnie rozumie instytucje rozwojowe. Powodzenia dla całego zespołu @Grupa_PFR pod nowym kierownictwem!" - napisał Paweł Borys w sieciach społecznościowych. Reklama


Kim jest Piotr Matczuk? To on pokieruje Polskim Funduszem Rozwoju


Piotr Matczuk to ekonomista i menedżer z 17-letnim doświadczeniem zawodowym, w tym 10-letnią praktyką w międzynarodowych instytucjach rozwojowych. W latach 2017-2024 przedstawiciel Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) - agendy Grupy Banku Światowego w Polsce, gdzie odpowiadał za realizację strategii IFC, projekty inwestycyjne i doradcze, rozwój biznesu oraz relacje z partnerami publicznymi i prywatnymi. Przed dołączeniem do IFC nadzorował realizację projektów strategicznych w PKP Intercity. W latach 2011-2014 doradca w radzie nadzorczej Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W latach 2008-2011 analityk rynków finansowych w Narodowym Banku Polskim - napisano w komunikacie.
Za chwilę więcej informacji.
Idź do oryginalnego materiału