Mennica Skarbowa wprowadziła płatności odroczone PayPo

9 godzin temu

Mennica Skarbowa, we współpracy z PayPo uruchomiła usługę „PayU Płacę Później”, wprowadzając możliwość odroczenia płatności za zakupy o 30 dni, a choćby do 9 rat. To rozwiązanie szczególnie istotne dla tych, którzy chcieliby wykorzystać dogodny moment rynkowy i ulokować środki w wartościowe aktywa, ale w danym momencie nie dysponują pełną kwotą lub planują rozłożyć wydatki w czasie bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Oferta jest również odpowiedzią na potrzeby osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestowaniem w złoto, którzy chcą kupować małe gramatury złota – poręczne, łatwe do przechowywania, odsprzedaży na całym świecie, a choćby wymiany na towary w sytuacji kryzysowej. W opinii Spółki nowa forma sprzedaży produktów inwestycyjnych pozwoli na poszerzenie grupy Klientów o osoby, które do tej pory nie inwestowały jeszcze w złoto.

Metale szlachetne od lat postrzegane są jako bezpieczna przystań dla kapitału – szczególnie w czasach niepewności gospodarczej. Utrzymuje się wysoka cena złota – 3345 dolarów za uncję. Równocześnie utrzymuje się zainteresowanie złotem także na poziomie państwowym – Narodowy Bank Polski zwiększył swoje rezerwy do ponad 500 ton, umacniając pozycję Polski wśród największych posiadaczy złota na świecie. Mennica Skarbowa także odnotowuje duże zainteresowanie tym kruszcem – luty 2024 roku był najlepszym miesiącem dla Spółki od dwóch lat.

Dotychczas jedną z barier dla wielu potencjalnych inwestorów w złoto była konieczność zaangażowania dużej sumy pieniędzy już na samym początku. Nowe rozwiązanie wprowadzone przez Mennicę Skarbową we współpracy z PayPo, czyli usługa „PayU Płacę Później” pozwala znieść tę przeszkodę. od dzisiaj klienci mogą dokonywać zakupów metali szlachetnych o wartości do 6000 zł, z możliwością odroczenia płatności aż o 30 dni. Taka forma finansowania nie wiąże się z dodatkowymi kosztami – pod warunkiem terminowego uregulowania należności. Dzięki temu inwestorzy zyskują czas na elastyczne zarządzanie budżetem domowym, nie rezygnując z okazji inwestycyjnych.

– Wdrożone rozwiązanie płatnicze kierujemy przede wszystkim do osób, które chcą gwałtownie i odpowiedzialnie reagować na zmieniającą się sytuację rynkową, ale nie zawsze dysponują pełną kwotą na inwestycję. Możliwość odroczenia płatności sprawia, iż inwestowanie w metale szlachetne staje się dostępne także dla tych, którzy dotąd z powodów finansowych nie mogli sobie na to pozwolić, ponieważ w sprzedaży dostępne są mniejsze gramatury, które pozwalają na stopniowe budowanie portfela inwestycyjnego bez nadmiernego obciążania budżetu – mówi Adam Stroniawski, Dyrektor ds. sprzedaży w Mennicy Skarbowej i dodaje:

– Z usługą od PayPo inwestowanie staje się bardziej dostępne, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie i przejrzystości transakcji. Proces zakupu z wykorzystaniem opcji „Płacę później” jest prosty i intuicyjny. Wystarczy podczas finalizowania transakcji w sklepie internetowym wybrać formę płatności PayU, a następnie zaznaczyć metodę „Płacę później”. Całość odbywa się online, bez zbędnych formalności. Myślę, iż nowa forma sprzedaży produktów inwestycyjnych pozwoli na poszerzenie naszej grupy Klientów o osoby które do tej pory jeszcze nie inwestowały w złoto.

W pierwszym kwartale 2025 roku ceny złota w Europie Środkowo-Wschodniej wzrosły aż o 27% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Rosnąca niepewność gospodarcza i geopolityczna oraz silny trend wzrostowy na globalnych rynkach przyczyniły się do wyraźnego odbicia popytu na fizyczne złoto inwestycyjne, również w Polsce. Mennica Skarbowa – największy niezależny dystrybutor metali szlachetnych w kraju – odnotowała około 50-procentowy wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym. Spółka sprzedała prawie 700 kg złota inwestycyjnego. W opinii Zarządu Spółki w tym roku Polacy mogą pobić rekord i kupią ponad 20 ton produktów z tego. Warto przypomnieć, iż w całym 2024 roku Mennica Skarbowa sprzedała 2,8 ton złota. Polscy inwestorzy najczęściej wybierali popularne monety bulionowe, cenione za rozpoznawalność i łatwość odsprzedaży. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie emisje jak Wiedeńscy Filharmonicy, Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Amerykański Orzeł czy Krugerrand.

Źródło: Mennica Skarbowa

Idź do oryginalnego materiału