Piotr Buchwald żegna się z CSRG

gwarkowie.pl 1 miesiąc temu

autor: MD

Dr inż. Piotr Buchwald żegna się z Centralną Stacją Ratownictwa Górniczego
Dr inż. Piotr Buchwald kończy misję jako prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. W związku z tym do portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie skierował list, w którym podsumował swoją pracę w stacji oraz podziękował ratownikom i wszystkim osobom, z którymi miał okazję przez ostatnie osiem lat współpracować oraz realizować różnego rodzaju projekty jako szef CSRG.
Piotr Buchwald ukończył studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Górnictwa i Geologii oraz studia podyplomowe z zakresu aerologii górniczej i ratownictwa górniczego na Politechnice Śląskiej i AGH w Krakowie. W 2002 r. uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie aerologii górniczej i bezpieczeństwa. Ponadto ukończył Szkołę Menadżerów w Polskiej Fundacji Promocji Kadr o specjalności zarządzanie kopalniami i spółkami prawa handlowego w warunkach restrukturyzacji branży górniczej, a także kurs w USA w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i zarządzania antykryzysowego.
Po ukończeniu studiów rozpoczął 16-letnią pracę zawodową w KWK Andaluzja - od stanowiska nadgórnika do głównego inżyniera wentylacji. Od początku kariery zawodowej związany był z ratownictwem górniczym. W latach 1997-2006 pracował w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu na stanowiskach: kierownika pogotowia, naczelnego inżyniera, dyrektora Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Zabrzu. Do stacji wrócił w czerwcu 2016 r., kiedy został jej prezesem. W latach 2006-2008 był prezesem Wyższego Urzędu Górniczego.
Szanowni Państwo
Po ośmiu latach pełnienia funkcji na stanowisku Prezesa Zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, pragnę poinformować o zakończeniu mojej misji w tej wielce zasłużonej dla polskiego ratownictwa górniczego, a także samego górnictwa instytucji. Obejmując tę funkcję przyświecało mi kilka priorytetów, które chciałem zrealizować i mam nadzieję, iż mi się to udało. Wśród nich chcę wymienić pełną profesjonalizację zawodowego ratownictwa górniczego, wyposażenie CSRG w najnowocześniejszy sprzęt, służący do ratowania zdrowia i życia ludzkiego w zakładach wydobywczych, a przede wszystkim stworzyć zespół ludzi o najwyższym poziomie wyszkolenia oraz zaangażowania w realizację założonych celów. Chcę podkreślić, iż jestem dumny z ludzi tworzących obecny obraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Nieustannie, szczególne wrażenie wywiera na mnie sposób, przede wszystkim poświęcenie, z jakim podchodzą do swojego zawodu ratownicy górniczy, narażając własne zdrowie i życie podczas prowadzonych akcji ratowniczych. Mając na uwadze taką postawę, kieruję w Waszą stronę ogromne i szczere podziękowanie.
Korzystając z okazji, pragnę podziękować za współpracę wszystkim pracownikom Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu oraz spółek zależnych, a także osobom i podmiotom, z którymi w tym czasie miałem przyjemność realizować różnorakie projekty czy spotykać się z racji pełnienia swojej funkcji. Minione osiem lat z pewnością pozostaną w mojej pamięci, jako czas rozwoju, ogromnych wyzwań i przywrócenia CSRG jej należytego miejsca w systemie ratownictwa górniczego. Mam nadzieję, iż dobre rozwiązania zapoczątkowane w poprzednich latach znajdą uznanie i będą kontynuowane przez nowy zarząd Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu z myślą o jej dalszym rozwoju.
Prezes Zarządu
Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego SA
dr inż. Piotr Buchwald
Idź do oryginalnego materiału