Rezerwiści i terytorialsi dostaną wyższe wypłaty. MON wprowadza nowe stawki

2 godzin temu
Zdjęcie: Fragment polskiego munduru wojskowego z naszywką flagi Polski na tle zieleni, zbliżenie na ramię żołnierza.


Od 1 lipca 2026 r. zaczną obowiązywać nowe stawki uposażenia zasadniczego dla żołnierzy niebędących żołnierzami zawodowymi. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało rozporządzenie, które obejmuje żołnierzy aktywnej rezerwy, żołnierzy pasywnej rezerwy powoływanych do służby oraz członków Wojsk Obrony Terytorialnej.
Idź do oryginalnego materiału