Sukces Polmleku. Największy zakład ma już 80 proc. niezależności energetycznej
Zdjęcie: Największy zakład Polmleku ma już 80 proc. niezależności energetycznej (fot. mat.pras.)
Największy zakład Grupy Polmlek w Lidzbarku Warmińskim osiągnął aż 80 proc. samowystarczalności energetycznej. Dzięki nowoczesnej instalacji biogazowej od SEEN Technologie, mleczarnia produkuje własny prąd i ciepło ze ścieków poprodukcyjnych. To unikalne wdrożenie drastycznie obniża koszty operacyjne firmy i uniezależnia ją od zewnętrznych dostawców energii.

1 tydzień temu








