Surowe kary za takie zachowanie podczas upałów. 500 zł mandatu to tylko początek problemów
Zdjęcie: fontanna
Podczas fali upałów mieszkańcy miast robią wszystko, by znaleźć choć odrobinę chłodu. Szukają schronienia w cieniu, nad wodą i w innych miejscach, które pozwalają choć na chwilę odpocząć od wysokich temperatur. Gdy żar leje się z nieba, łatwo jednak zapomnieć o ostrożności. Nie każde miejsce nadaje się do ochłody, a pozornie niewinna próba schłodzenia organizmu może zakończyć się mandatem w wysokości 500 zł. Co więcej, skutki dla zdrowia mogą być znacznie poważniejsze niż sama kara finansowa.

1 godzina temu








