45-letni górnik zginął w wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Jak przekazała Polska Grupa Górnicza, do której należy zakład, mężczyznę przygniotła bryła kamienia.
Tragiczny wypadek w katowickiej kopalni. Zginął 45-letni górnik

Polska Grupa Górnicza poinformowała w mediach społecznościowych, do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 18:39. Wówczas 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia.
ZOBACZ: Wstrząs w bytomskiej kopalni. Poszukiwany górnik nie żyje
Mimo udzielonej pomocy, życia mężczyzny nie udało się uratować. Po niecałej godzinie od tragicznego zdarzenia lekarz stwierdził zgon 45-latka.
Katowice. Wypadek w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje 45-latek
Informację o tragicznym wypadku potwierdziła rzeczniczka PGG Ewa Grudniok. "Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego" - dodała.
ZOBACZ: Wypadek w kopalni Jankowice. Prezydent Nawrocki złożył kondolencje po śmierci górnika
Poniedziałkowy incydent to trzeci w tym roku wypadek śmiertelny w polskiej kopalni węgla kamiennego. Do dwóch innych doszło w zakładach odkrywkowych. W 2025 r. w całym polskim górnictwie doszło do 16 wypadków śmiertelnych, w tym 12 w kopalniach węgla kamiennego.


10 godzin temu






