Veolia EP i Kyotherm złożyły wniosek do UOKiK ws. zakładu odzysku energii

7 godzin temu

Warszawa, 25.06.2026 (ISBnews) – Veolia Energia Polska i Kyotherm Group złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, który będzie prowadzić zakład odzysku energii (ERF) zlokalizowany w Łodzi, podał Urząd.

Wniosek został złożony 22 czerwca br. Sprawa jest w toku.

Zgłoszona koncentracja polega na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy przez Veolia Energia Polska SA z siedzibą w Warszawie, należącą do Grupy Veolia, oraz Kyotherm Group SAS z siedzibą w Paryżu, należącą do Grupy InfraVia. […] Wspólny przedsiębiorca będzie prowadzić zakład odzysku energii (ERF) zlokalizowany w Łodzi. ERF będzie poddawał termicznemu przekształcaniu niepodlegającą recyklingowi kaloryczną frakcję resztkową stałych odpadów komunalnych, wytwarzając jednocześnie energię elektryczną i ciepło przy użyciu wysokowydajnej technologii kogeneracyjnej” – czytamy w komunikacie.

Grupa InfraVia zarządza funduszami inwestycyjnymi skierowanymi do inwestorów instytucjonalnych, koncentrując się na inwestycjach kapitałowych w aktywa rzeczowe – w szczególności w infrastrukturę, metale strategiczne i nieruchomości – a także na możliwościach związanych z technologią.

Grupa Veolia to międzynarodowa grupa specjalizująca się w zrównoważonym zarządzaniu zasobami naturalnymi, dostarczająca kompleksowe rozwiązania w obszarach gospodarki wodnej, gospodarki odpadami oraz usług energetycznych, podano.

(ISBnews)

Idź do oryginalnego materiału