Wino nie tylko na ślub i wesele

marekkondrat.pl 3 tygodni temu

Do naszej firmy stale spływają zapytania i prośby o pomoc w wyborze win na jedno z najważniejszych przyjęć u progu wspólnego życia młodych par – wesele. Głównie są to prośby dotyczące wyboru wina, które należy podać na powitanie gości oraz do dań w czasie przyjęć weselnych. Coraz częściej pojawiają się pytania o wina na prezenty dla rodziców młodej pary, a także pytania gości weselnych o wina na prezenty ślubne (najczęściej w naszych sklepach stacjonarnych).

Poniżej znajdziecie kilka praktycznych rad i sugestii.

Wino na powitanie gości

  • przeważnie są to wina musujące: szampany, cavy, cremanty, sekty, prosecco – tu polecam wina wytrawne (a co najwyżej półwytrawne).

Wina podawane w czasie przyjęć weselnych

  • tu najczęściej sprawdzają się wina dość „uniwersalne i bezpieczne”:

białe: lekko owocowe, orzeźwiające (dobrze schłodzone), serwowane do przystawek i lekkich dań,

czerwone: nieco bardziej złożone (polecam podawać lekko schłodzone), delikatnie wytrawne lub półwytrawne, o dobrej owocowości, podawane do głównych dań i do wędlin i serów.

W tym też zakresie i najczęściej na podstawie otrzymanego menu, starannie dobieramy wina do dań, kierując się upodobaniami gości i organizatorów przyjęcia.

Tworzenie wydzielonych stolików tematycznych, kącików winnych, z kilkoma rodzajami specjalnie wybranych win

  • wydzielone miejsca (stoliki, kąciki) powstają po to, aby zadowolić rosnącą grupę gości chcących poszerzyć swoje horyzonty doznań smakowych łącząc otrzymywane dania z nieco bardziej wyszukanymi winami niż te podawane na stoły wszystkim biesiadnikom – i tu zwykle spotykamy:

wina musujące (a choćby szampany),

wina z popularnych państw winiarskich,

wina bezalkoholowe – (0,0%) nowa kategoria win na przyjęciach weselnych (i nie tylko),

wina polskie – nierzadko budzące największe zainteresowanie i szacunek gości.

Wina kupowane na prezent dla młodej pary

  • z reguły goście już w otrzymanych zaproszeniach na ślub czy na wesele dostają sygnał, iż państwo młodzi oczekują wina zamiast kwiatów, a często dostają zarówno butelkę, jak i skromniejszy bukiet; praktycznie przeznaczamy na wino budżet zbliżony do kosztu bukietu kwiatów: od 50 do 150 zł.

Wina jako prezent dla gości weselnych

  • to dość nowy zwyczaj (kiedyś goście dostawali butelkę wódki na powrót do domu), a winem często jest wino z przyjęcia weselnego albo białe wino ze specjalnie na tę okazję zaprojektowaną etykietą lub wino czerwone.

My, jako ekipa Kondrat Wina Wybrane, w tym procesie decyzyjnym często staramy się wam pomóc poprzez:

– stworzenie kategorii win na wesele na naszej stronie internetowej,

– profesjonalne doradztwo zarówno w naszym serwisie HurtOnLine, jak i w naszych sklepach oraz lokalach Barawino,

– tworzenie upominkowych zestawów z winami, kart podarunkowych albo voucherów na nasze wydarzenia, jako formy podziękowań od młodej pary dla rodziców,

– kreator prezentów, przygotowany dość wszechstronnie, od zestawów win w wybranym opakowaniu, takim jak skrzynka drewniana, pudełko tekturowe, po bardziej urozmaicone prezenty, które można stworzyć przy użyciu wspomnianego kreatora.

Podsumowanie

Z powyższych sugestii wynika, iż temat wina na wesele to zakres pojęć dość szeroki i stale urozmaicany, a najciekawsze jest to, iż coraz więcej naszych klientów, głównie narzeczonych, znajduje u nas szybkie rozwiązanie „problemów” związanych z tym jednym z najważniejszych dni, ciesząc się winem weselnym na kilka sposobów.

Santé!

Idź do oryginalnego materiału