Zderzenie pociągów w Białośliwiu [ZDJĘCIA]

2 godzin temu
Zdjęcie: Fot. KW PSP Poznań


Do poważnego wypadku kolejowego doszło w środę, 25 czerwca, w rejonie miejscowości Białośliwie w powiecie pilskim. Na trasie łączącej Piłę z Bydgoszczą zderzyły się dwa pociągi pasażerskie. W wyniku zdarzenia część wagonów wypadła z torów, a kilka osób wymagało pomocy medycznej.

Fot. KW PSP Poznań

Służby otrzymały zgłoszenie po godzinie 18:00. W wypadku uczestniczył pociąg PKP Intercity jadący z Białogardu do Warszawy oraz skład Polregio kursujący na trasie Piła–Bydgoszcz. Łącznie obydwoma pociągami podróżowało około 200 osób.

Według wstępnych informacji poszkodowanych zostało siedem osób. Na miejscu udzielono im niezbędnej pomocy. Pierwsze ustalenia wskazują, iż ich obrażenia nie są poważne.

W działania ratownicze zaangażowano 17 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz pracowników służb technicznych zarządcy infrastruktury kolejowej. Ratownicy zabezpieczyli teren wypadku i sprawdzili stan pasażerów znajdujących się w obu składach.

W następstwie zderzenia wykoleiły się trzy wagony pociągu PKP Intercity oraz część składu Polregio. Uszkodzona została także infrastruktura kolejowa, w tym znajdujące się na trasie rozjazdy.

Ruch pociągów pomiędzy Piłą a Bydgoszczą został całkowicie wstrzymany. Przewoźnikom zalecono uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej. Przywrócenie przejazdu będzie możliwe dopiero po usunięciu wykolejonych wagonów, ocenie stanu torowiska oraz naprawieniu powstałych uszkodzeń.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają działania służb i prace techniczne. Okoliczności oraz dokładne przyczyny wypadku wyjaśni specjalnie powołana komisja.

Idź do oryginalnego materiału