Auchan wydało oświadczenie. Chodzi o likwidowany supermarket w Kielcach

1 miesiąc temu

W nawiązaniu do pojawiających się doniesień na temat likwidacji zlokalizowanego w CH Korona Kielce franczyzowego supermarketu Auchan i inicjatyw podejmowanych przez pracowników sklepu celem zabezpieczenia należnych im wynagrodzeń, firma Auchan Polska wydała w tej sprawie oświadczenie.

Oświadczenie Auchan

“Informujemy, iż likwidowany w tej chwili supermarket w Galerii Korona Kielce nie jest sklepem własnym naszej sieci, ale placówką działającą na podstawie umowy franczyzy. Auchan Polska nie jest właścicielem sklepu i nim nie zarządza. Jako franczyzodawca nie ma również podstaw prawnych do prowadzenia rozmów z pracownikami sklepu w sprawie ich warunków zatrudnienia i zaległych wynagrodzeń.

Chcemy jednak wyraźnie podkreślić, iż jest nam bardzo przykro, iż doszło do tak trudnej sytuacji dla pracowników likwidowanego sklepu franczyzowego. Nie jest nam obojętne położenie, w jakim się znaleźli. Jesteśmy w kontakcie z managerem supermarketu i szukamy dostępnych opcji wsparcia dla załogi sklepu. Rozważamy możliwość zatrudnienia części pracowników z zamykanego sklepu w innych lokalizacjach Auchan – w ramach dostępnych wakatów. Nie wykluczamy też możliwości włączenia supermarketu w Galerii Korona Kielce do naszej sieci jako sklepu własnego Auchan.”.

Idź do oryginalnego materiału