Mimo niedawnych deklaracji PESY o tym, iż pierwsza dwutrakcyjna Gama trafi do Intercity w październiku tego roku przewoźnik nie planuje jej wykorzystania w rozkładzie jazdy 2026/2027 i wciąż chce zrealizować jazdy nadzorowane w pełnym, 6-miesięcznym wymiarze. PKP Intercity nie planuje nowych Gam do rozkładu jazdy na 2027 r.