
- W 2025 roku, analogicznie do roku poprzedniego, głównymi zagranicznymi odbiorcami nawozów wyprodukowanych w Polsce były Ukraina oraz Niemcy. Na rynek ukraiński trafiło 785 tysięcy ton produktów, co stanowiło 25,1% całkowitego wolumenu polskiego eksportu, natomiast do Niemiec wysłano 693 tysiące ton, czyli 22,2% udziału w rynku. Do grona pozostałych stałych partnerów handlowych w tym okresie należały między innymi Czechy, Wielka Brytania, Słowacja, Dania, Szwecja oraz Litwa – informuje Arkadiusz Zalewski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywieniowej.



![Susza odpuściła, ale nie wszystkim. Tak wyglądają pola po deszczu [ZDJĘCIE TYGODNIA]](https://static.tygodnik-rolniczy.pl/images/2026/06/11/889938.webp)

![Ceny zbóż i rzepaku na MATIF reagują na afrykańskie upały [PODSUMOWANIE TYGODNIA]](https://agroprofil.pl/cms/wp-content/uploads/2024/09/Zboza-giela2-e1728428126619.jpeg)










